1. בריאות: האם אתם בעד הכנסת שירותי רפואה פרטית למערכת הרפואה הציבורית? האם תאמצו בכנסת הבאה את מסקנות ועדת גרמן?
בנימין נתניהו (הליכוד)
הליכוד לא השיב לפניית ״כלכליסט״ בנושא. לפי גורמים במערכת הבריאות, נתניהו הביע תמיכה בהכנסת שר״פ לבתי חולים ציבוריים לאורך כל עבודת ועדת גרמן. יועצו הכלכלי, פרופ׳ יוג׳ין קנדל, היה חבר הוועדה ותמך בעמדה דומה. בממשלתו הקודמת הגדיל את מספר המיטות.
יאיר לפיד (יש עתיד)
"כמובן שאנחנו נגד הכנסת השר"פ למערכת הרפואה הציבורית, ובעד קידום המלצות ועדת גרמן. זו רפורמה שיש עתיד הובילה".
יצחק הרצוג (המחנה הציוני)
"נמנע כניסה של השר"פ לבתי החולים הציבוריים. נקצה 1.5 מיליארד שקל למערכת הרפואה הציבורית (מהם כ-1.2 מיליארד שקל בבסיס התקציב). זאת, בין היתר, לשם: קיצור תורים, רפואת מומחים ציבורית והגדלת מספר הסטודנטים בהתמחויות נדרשות".
נפתלי בנט (הבית היהודי)
בנט סירב להביע עמדה מפורשת בעניין, אולם לטענתו אין טעם רק להגביל את מערכת הבריאות הפרטית מבלי לחזק את מערכת הבריאות הציבורית, לאו דווקא על ידי תקציבים חדשים אלא גם על ידי התייעלות פנימית והסטת תקציבים קיימים.
אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו)
ישראל ביתנו לא ענתה לשאלה, אולם המפלגה ונציגיה היו התומכים הגדולים במערכת הבריאות הפרטית בקדנציה האחרונה, והתנגדו נחרצות לכל יוזמה של משרד האוצר להגביל את תיירות המרפא ואת בתי החולים הפרטיים.
יעקב ליצמן (יהדות התורה)
"בהחלט יש מקום להכניס שר"פ למערכת הציבורית. המהלך ישאיר את הרופאים שלנו בהישג יד וימנע את עזיבתם לקליניקות הפרטיות לבצע עבודות פרטיות. לצערנו מסקנות וועדת גרמן אינן בעלות בשורה ממשית למערכת הבריאות".
משה כחלון (כולנו)
"מפלגת כולנו מתנגדת לשר"פ. מסקנותיה של תוכנית גרמן רק מגבילות את הפרטי ולא מחזקות את הציבורי. צריך להגדיל את מספר המיטות, את מספר הרופאים והאחיות ולשנות את הביטוחים המשלימים".
איימן עודה (הרשימה הערבית המשותפת)
״מתנגדים להכנסת רפואה פרטית לבתי חולים ציבוריים. תומכים בתוספת של מיליארד שקל בשנה מתקציב המדינה לבתי החולים על מנת לקצר תורים״.
זהבה גלאון (מרצ)
״מתנגדים נחרצות להכנסת שר"פ. כמו כן תמכנו בהמלצות גרמן להגדלת תקציב משרד הבריאות, ובעמדתה לגבי מיסוי תיירות המרפא. עם זאת, המלצות גרמן אינן מספיקות. יש להעלות מס בריאות, להגדיל את סל הבריאות ב-2% בשנה ולהכניס את הביטוח הסיעודי לסל הממלכתי״.