2. שכר: האם תקדמו את חוק הגבלת שכר מנהלים בכירים בגופים פיננסים עד 3.5 מיליון שקל בשנה? האם לדעתכם יש להרחיבו גם לסקטורים אחרים?
נפתלי בנט (הבית היהודי)
הבית היהודי לא ענו לשאלה אבל לפי אמירות קודמות של נפתלי בנט לפני הבחירות הקודמות, הגבלת שכר הבכירים עלולה ״למנוע מהחברות הציבוריות להתנהל בצורה מיטבית, לפגוע באטרקטיביות של שוק ההון הישראלי וכן בחוסכים לפנסיה".
יאיר לפיד (יש עתיד)
"ברור שאנחנו בעד, אנחנו הבאנו את הצעת החוק להגבלת שכר הבכירים בגופים פיננסיים עד 3.5 מיליון שקל בשנה. הצעה זו נבלמה בשל החלטת ראש הממשלה לפרק את הממשלה ולהוביל לבחירות מוקדמות. עם זאת, עצם קידום הנושא הביא להגבלה עצמית שנטלו על עצמם ארגונים פיננסיים".
איימן עודה (הרשימה הערבית המשותפת)
"תומכים בחוק ובהרחבתו לסקטורים אחרים"
משה כחלון (כולנו)
"אין אדם בישראל ששווה שכר של מיליוני שקלים בשנה. שכר הבכירים צריך להיות סביר ולא חזירי. הוא אמור להתבסס על קורלציה מלאה בהתאם לביצועי החברה בטווח הארוך ולא רק באופן שנתי מיידי".
בנימין נתניהו (הליכוד)
הליכוד לא ענו לשאלה, אבל נתניהו מתנגד אידאולוגית להגבלת שכר הבכירים, קל וחומר להגבלה בחקיקה בסגנון ההצעות של שלי יחימוביץ'. בעבר ניסה למסמס הצעות חוק פרטיות בנושא. ועדה שהקים המליצה להקשות על תהליך אישור שכר הבכירים, אך בפועל החוק לא ריסן את השכר.
יצחק הרצוג (המחנה הציוני)
"פערי השכר במשק דורשים תכנית מקיפה, שכוללת את העלאת פריון העובדים מחד, ותמריצים לריסון שכר הבכירים מאידך".
יעקב ליצמן (יהדות התורה)
"אנחנו בעד הגבלת שכר הבכירים, כולל גופים שאינם פיננסיים".
זהבה גלאון (מרצ)
"אנו תומכים בהגבלה משמעותית של שכר הבכירים בכלל הגופים הציבוריים, ותקדם את הצעת החוק של ח"כ זהבה גלאון להגבלת השכר עד לגובה של פי 15 מהשכר הנמוך ביותר בחברה. 3.5 מיליון שקל הוא סכום גבוה מדי, וקביעתו כתקרה לא תשנה במאום את שכר הבכירים".