3. תקציב הביטחון: האם תתמכו בתוספת שדורשת מערכת הביטחון לתקציב 2015 (11 מיליארד שקל) או בטענת האוצר שניתן להסתפק בתוספת של 6 מיליארד שקל?
בנימין נתניהו (הליכוד)
נתניהו אמנם מאמין בצורך לייעל את הממשלה ולהקטין את הוצאותיה, אבל רק עד שזה מגיע לביטחון. נתניהו הגדיל משמעותית את תקציב הביטחון בקדנציות האחרונות ומעוניין להמשיך בכך.
יאיר לפיד (יש עתיד)
"אסור לחסוך אפילו אגורה אחת בכל הנוגע לחיי לוחמים. לכן אנחנו הבאנו לפשרה במסגרתה תקציב הביטחון אמור לגדול ב-2015 ב-6 מיליארד שקל. יש להחזיר את הפנסיות למשרד האוצר, להחזיר את השיקום לביטוח הלאומי ולייצר איזשהו מנגנון של איזון".
יעקב ליצמן (יהדות התורה)
"אנו בעד הדרישה להגדלת תקציב המיועד רק לביטחון, אך במקביל דרושה רפורמה בפנסיה הצבאית והתאמתה לפי העניין לאזרחי".
יצחק הרצוג (המחנה הציוני)
"אנחנו תומכים במתווה ועדת ברודט, ובתוואי הרב שנתי שנקבע שם במסגרתו תבוצע הגדלה מתונה של תקציב הביטחון".
איימן עודה (הרשימה הערבית המשותפת)
"אנחנו נגד הוספת כל תוספת לתקציב הבטחון ובעד צמצום דרסטי בתקציב שהלך ותפח בשנים האחרונות הרבה מעבר להמלצות ועדת ברודט".
משה כחלון (כולנו)
"נפעל להגדרת תקציב מערכת הביטחון לחמש שנים, על מנת ליצור ודאות, התייעלות לשם התעצמות, תכנון עתידי וניצול מיטבי של המשאבים. על מנת לקבע זאת, תקציב הביטחון ייקבע בחוק".
אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו)
ישראל ביתנו לא ענו לשאלה, אבל עמדתו הידועה של ליברמן היא שמערכת הביטחון צריכה להתייעל ולא רק לקבל תוספות תקציב בלתי מוגבלות.
נפתלי בנט (הבית היהודי)
"בנט הביע עמדה ברורה בקדנציה האחרונה כי כל תוספת לתקציב הביטחון חייבת להגיע להתעצמות והצטיידות ולא לניפוח המערכת והמנגנון. דרושה רפורמה כללית בפנסיה התקציבית שמייצרת עלויות כבדות לתקציב המדינה ומפלה בין אזרחים רבים".
זהבה גלאון (מרצ)
"אנו תומכים בקיצוץ מסיבי בתקציב הביטחון ובעצירת ההעברות התקציביות העצומות דרך ועדת הכספים. דרושה רפורמה מקיפה בתקציב הביטחון, לרבות בתשלומי הפנסיה, אבל הרפורמה הדחופה ביותר היא של שקיפות והתייעלות".