4. סדרי עדיפויות: מהי הבעיה הכלכלית הדחופה ביותר שעל הממשלה לטפל בה? כיצד המפלגה שלך תעשה זאת?
בנימין נתניהו (הליכוד)
הליכוד לא השיבו לשאלה. אם לשפוט לפי התבטאויות בשנים האחרונות, הבעיה העיקרית מבחינת נתניהו היא הירידה בקצב הצמיחה השנתי. נתניהו סבור שהפתרונות להגדלת קצב הצמיחה הם הורדת מסים, השקעה בתשתיות פיזיות והקטנת הוצאות הממשלה.
נפתלי בנט (הבית היהודי)
"המשק בסה"כ במצב לא רע. הבעיה היא שרבים, ובעיקר החציון התחתון, נאנקים רק בשביל להתקיים. השכר נמוך מדי והמחירים גבוהים מדי. פעלנו ונפעל בממשלה הבאה להעלאת קצבאות ושכר המינימום, לאיסור על העסקה קבלנית ולהגדלת השקעה במגזר הערבי".
יצחק הרצוג (המחנה הציוני)
"חיפוש אחר בעיה אחת הוא גימיק. אין כזו. יש צורך בהבנה מעמיקה של מערכות כלכליות מורכבות. לכן המחנה הציוני מניח תכנית כלכלית מקיפה וישימה, שעוסקת בצד ההכנסות, במבנה הצמיחה ובהוצאה על שירותים חברתיים".
מרצ (זהבה גלאון)
"הפערים החברתיים ושיעורי העוני הבלתי נתפסים: 35% מהילדים חיים בעוני ו-10% מהאוכלוסייה מחזיקה בכמעט 70% מההון. אנו מציעים להגדיל את ההוצאה על שירותים לאזרח, העלאת קצבאות, הסרת חסמי תעסוקה בפני המגזר הערבי והחרדי, איסור על העסקה קבלנית ועצירת ההפרטה של שירותים חברתיים".
משה כחלון (כולנו)
"יוקר המחייה. נטפל בשלוש בעיות מרכזיות המובילות לכך: מצוקת הדיור, מונופול הבנקים ומחירי המזון הגבוהים. אנחנו מתחייבים להוזיל את מחירי הדיור, להוזיל את מחירי המזון ולהוזיל את שירותי הבנקאות, את האשראי לעסקים קטנים ואת עמלות ניהול הפנסיה".
יאיר לפיד (יש עתיד)
"מחירי הדיור, שעלו מאז 2007 ביותר מ-80%. העשור האבוד של שוק הנדל"ן נבע ממדיניות לא נכונה במקרה הטוב או מהיעדר מדיניות במקרה הרע. עומק המשבר הפך את הדיור לאיום אסטרטגי על דור שלם של צעירים. לי יש רק מטרה אחת: שכל זוג צעיר ממעמד הביניים יהיה מסוגל לקנות דירה".
יעקב ליצמן (יהדות התורה)
"הדיור והפער בין עשירים לעניים. יש להגדיל את המס באופן ריאלי על החברות שממרוויחות ממשאבי טבע; להפחית את מס ההכנסה על מעמד הביניים; להגדיל את המס לעשירים; להפחית את המסים העקיפים הרגרסיביים; לפקח על מחירי המזון ולצמצם ואף לבטל את ההעסקה הקבלנית".
איימן עודה (הרשימה הערבית המשותפת)
"צריך להוריד את יוקר המחיה באופן מיידי ולהשקיע בתשתיות. זאת, במיוחד בחברה הערבית, כדי לממש את פוטנציאל הצמיחה הגדול הטמון בה ולהקטין את הפערים".